Buz Epilasyon Nedir?

Kullandığı yenilikçi teknolojiler ile lazer epilasyon ağrısına son veren, seans sürelerini yarı yarıya kısaltan Buz lazer, epilasyon konforunu bir üst seviyeye çıkartmıştır. Dünyanın dört bir yanından her yaştan milyonlarca kadın ve erkek tarafından tercih edilen buz epilasyon ülkemizde de sadece seçkin klinikler tarafından kullanılmaktadır. Buz Lazer cihazlarının kullandığı patentli teknolojiler ve uygulama teknikleri tüm Buz Lazer epilasyon cihazlarında bulunmaktadır.

Her Cilt için İdeal Uygulama Buz Epilasyon

Lazer epilasyonda cihaz seçiminde mevsimsel faktörler, cilt rengi, kıl rengi ve kıl yapısı gibi faktörler dikkate alınmaktadır. Lazer epilasyon yöntemlerinden bazıları her ciltte uygulanamaz. Özellikle bronz ten ve esmer tenli kişiler lazer epilasyonda en riskli gruptur. Yanık riski yüksek olan bu grup için de Buz Lazer ideal bir çözümdür. Buz Lazer her cilt rengine ve kıl yapısına uygulanabilir olmasıyla da diğer yöntemlerden ayrılmaktadır. Buz Lazer Epilasyon her mevsimde uygulanabilmektedir. Yaz aylarında bronz tene de uygulanabilen Buz Lazer, bu özelliğiyle büyük bir avantaj sağlamaktadır. Buz Lazer, bronz ten dahil tüm cilt tiplerinin epilasyonunda FDA onayına sahiptir.

Buz Epilasyon Nasıl Kullanılır?

Buz lazer epilasyon kullandığı kademeli ısıtma metodu ile kıl köklerini etkili bir şekilde tahrip ederken çevredeki cildin zarar görmesini önler, ciltte yanık oluşma riskini ortadan kaldırır. Tedavi başlığının uygulama alanında ütü yapar gibi sürekli hareket ettirildiği bu patentli in-Motion tekniğinde kıl kökü kademeli olarak ısıtılır. Kademeli ısıtma yöntemi daha yüksek enerji seviyesi kullanılmasına olanak tanıdığından özellikle ince ve açık renkli kıllarda istenen etki sağlanır. Adeta masaj hissi veren veren Buz Lazer son derece konforlu bir epilasyon sunar. Uygulama esnasında cildi buz gibi soğutan kontak soğutma sistemi de neredeyse ağrısız bir epilasyona olanak tanır.

ICE Teknolojisi / Buz Epilasyon

Soprano ICE ülkemizde Buz Lazer™ adı ile lanse edilmiştir. Buz Lazer™ 810 nm Diode dalga boyuna sahip FDA onaylı epilasyon sistemidir. Tüm cilt ve kıl tiplerinde yılın her mevsiminde lazer epilasyon yapılabilmesini sağlayan yenilikçi ve patentli teknolojilere sahiptir. Hakkındaki klinik çalışmalarla etkinliği kanıtlanmıştır.

– Ağrısız
– Yan etkisiz
– Hızlı
– Konforlu
– Etkili

Buz Lazer™ epilasyon yöntemi, bronz ten dahil tüm cilt tiplerine ve ince kıllar dahil tüm kıl tiplerine çözüm sunmak için geliştirilmiştir. Ütüleme epilasyon tekniğinin yaratıcısı Alma Lasers bu eşsiz özelliğini Buz Lazer™ sisteminde de kullanmaktadır.

Buz epilasyon uygulama esnasında cildi uzun süre etkili biçimde serinleten ICE Teknolojisine sahiptir. Buz epilasyon cihazının başlığındaki soğuk safir uç uygulama esnasında cildi serinletir ve rahatlatır.
Safir uç cilde temas ettiğinde buz gibi soğuktur ve cildi -3° C’ye kadar soğutur. Bu kontak soğutma sistemi hasta konforunu arttırarak uygulamaları hiç olmadığı kadar konforlu ve zevkli bir hale getirir,
yan etki riskini minimuma indirir. Ciltte yanık ve leke oluşma riskini ortadan kaldırır.

 

Epilasyon İle İlgili Merak Ettikleriniz

1. Epilasyon güvenli midir?

Tıpta 40 yılı aşkın bir süredir kullanılan lazer bugün, göz ameliyatlarından diş dolgusuna kadar çeşitli alanlarda en etkili tedavi seçeneğini oluşturmaktadır. Doğru vakalarda, doğru dozajla kullanılan lazer son derece güvenli olup bugüne kadar birikici etkisine rastlanılmamıştır. FDA onaylı bu cihazlar ABD’den İngiltere’ye, Hollanda’dan Avustralya’ya kadar, çeşitli gelişmiş ülkelerde kullanılmaktadır.

2. Nasıl epilasyon yapar?

Milisaniyelik atışlarla cilde uygulanan lazer ışığı, seçici olarak kıl kökünde yoğunlaşıp 1 saniye süreyle büyük bir ısı oluşturur. Çevre dokuya hiçbir zarar vermeden sadece kökün kendisini, besleyici damarlarını ve yeniden çıkmak üzere bekleyen, üreme özelliğine sahip çekirdek hücrelerini tahrip eder. Böylece, birbirini izleyen birkaç seans sonunda uygulama bölgesi tüylerden arındırılmış olur.

3. Geleneksel yöntemlere üstünlüğü nedir?

Öncelikle, etkisi (sonucu) açısından, başka bir yöntemle kıyaslanamayacak kadar güçlü olduğu, tüm dünyada milyonlara varan sayıda uygulama ile kanıtlanmıştır. Acısızdır. Uygulama sırasında, en hassas kişilerce bile ancak küçük bir fiske vuruşu gibi algılanabilir. Çok kısa sürede, büyük alanlarda çalışma yapılabilir. Örneğin, dudak üstü 2-3 dakika, her iki koltuk altı 10-15 dakikada temizlenir. Hiçbir özel bakım gerektirmez. Önce veya sonra banyo, makyaj, parfüm vs. uygulanabilir.

4. Birden fazla seansın mantığı nedir, kaç seans gereklidir?

Vücudumuzdaki kılların, doğum, gelişme ve ölüm gibi yaşam evreleri vardır ve tümü farklı evrelerde bulunur. Kılın lazere en duyarlı olduğu evreyi bulabilmek için, lazer uygulamasının belli aralıklarla tekrarlanması gereklidir. Seans sayısı kişiye ve aynı kişide çeşitli bölgelere özel olmakla birlikte ortalama 5-6 seans sorunu kökünden çözümlemeye yeterli olur.

5. Seans aralıkları nasıl olmalıdır?

Seans araları yüz bölgesinde 4 hafta, vücut bölgelerinde 8-16 haftaya kadar uzayabilir. Prensip olarak, hastanın ihtiyaç duyduğu aralarla yinelenir ve bu aralar, tedavi ilerledikçe uzar. Örneğin, koltuk altında üç seans ikişer ay arayla epilasyon yapılmış bir hasta, bundan sonraki 4-5 ay uygulama gereksinimi duymayabilir.

6. Yaz aylarında epilasyon uygulaması yapılabilir mi?

Evet, uygun güneş koruyucuları kullanıldığı sürece, yazın epilasyon uygulamasının hiçbir sakıncası yoktur.

 

NİŞANTAŞI ŞUBE:

Adres: Teşvikiye mah. Vali Konağı cad. Şair Nigar sok. Emek ap. No3 K1 D3 Nişantaşı / İSTANBUL