Kalıcı Oje Uygulaması

blankKişisel bakım içerisinde en fazla sürenin harcandığı yer tırnaklardır. Manikür yaptırmak için harcamış olduğumuz sürenin yanında, ojemiz soyuldu, bozuldu diye derhal her gün yahut gün aşırı ojelerimizi tazelemek zorunda kalıyoruz. Kalıcı oje ise bu dönemlerde devreye girmekte ve bizleri bu tür problemleri yaşamaktan kurtarmaktadır. Kalıcı oje uygulaması, tırnak üzerinde uzun bir süre herhangi bir deformasyona uğramadan kalıcılığını muhafaza eden oje uygulamasıdır. Eğer sık sık tırnaklarındaki ojeleri değiştirenlerden değilseniz ve genel olarak uzun sürelerle hep aynı renkleri kullanıyorsanız, ojelerinizin dökülmesi, sıyrılması ve devamlı olarak onları yeni baştan sürmek sizi de çok rahatsız ediyor olmalı. Tırnaklarımızın güzelliğinin tüm bir elimizin görünümünü değiştirebildiğini dikkate alırsanız, oje mevzusunun pek de hafife alınmaması gerektiğini fark edebilirsiniz.

Tırnakların her daim bakımlı ve şık görünmesi için aynı zamanda ojenin parlaklığını kaybetmemesi için kalıcı olarak yapılan işlem kalıcı ojedir. Ojelerin çok çabuk soyulması ve kötü bir görüntü oluşturmasından rahatsızsanız bu uygulama tam size göre. Uzun süre parlak ve güzel tırnaklarınızı gönül rahatlığıyla ile kullanabilirsiniz.

Kalıcı Oje Nasıl Yapılır?

Arzu edilen renge göre kalıcı ojeniz, modern makineler ile işlemleriniz gerçekleşir. Ortalama işlem süresi sadece 30 dakikadır. Bunun yanı sıra yaklaşık 21 gün ojeleriniz ilk andaki gibi canlı kalır ve yıpranma olmaz. Pürüzsüz mükemmelliğe kavuşur ve uygulama esnasında kuruması sadece otuz saniye sürer.

Kalıcı Oje Nerede Yapılır?

Kuaför salonları ve güzellik merkezleri aracılığı ile profesyonel kişilere yaptırılabilir. Özel olarak makine kullanımında kesinlikle profesyonel kişilerin yapması uygundur. Aksi taktirde sakıncalı ve riskli durumlar ortaya çıkabilir.

 

Kalıcı Oje Nasıl Çıkarılır?

Çıkarma işleminin kolay olması için tırnak yüzeyi törpü ile törpülenir. Pamuk üzerine çok bol olacak şekilde oje çıkartıcı solüsyon dökülür ve tırnak yüzeyi alüminyum folyo ile sarılır. 8-10 dakikalık bekleme süresinin ardından temizlenme işlemi yapılır.

Kalıcı Oje Nasıl Sürülür?

Kalıcı oje uygulamasında, UV tekniği ile meydana getirilen kurutma yardımıyla oje sürülür sürülmez derhal kurumaktadır ve böylece sıkıcı bekleme süreci de ortadan kalkmaktadır. Tercih edeceğiniz bir güzellik merkezinde uygulanmasının gereklidir. Zira kurutma ve sürme işlemleri için ihtiyaç duyulan malzemeler burada bulunmaktadır. Kalıcı oje asetonla çıkarılamadığı için ihtiyaç duyulan solüsyonun doğru uygulaması gerekir, bu sayede tırnaklarınız yıpranmamaktadır. Ek olarak, kalıcı ojenin renginin ev işleri yapsanız bile değişmemesi, solmaması her süre en güzel halinizle kalmanıza yardımcı olmaktadır. Ojenin sağlamlığı ve bütünlüğü yardımıyla tırnaklarınızda yaşayabileceğiniz kırılmalara karşı da etkin bir çözüm elde edebilir, hatta tırnak yemeye dahi bir son verebilirsiniz.