indir (1)
images (3)

Kirpik Lifting Nedir?

Kirpik Lifting, seyrek ve hacimsiz kirpikleri kökten uca güçlendirerek, kirpiklerin daha uzun ve daha dolgun görünmesi sağlayan bir işlemdir. Doğal kirpiklerin beslenmesini ve kıvrılmasını sağlayan bu yöntemde kimyasal maddeler kullanılmaz. Kirpik köklerine keratin ve vitamin takviyesi yapılarak, doğal süreç ile kirpiklerin sağlıklı bir şekilde uzaması ve dolgunlaşması beklenir.

 

Kirpik Lifting Uygulamasının Faydaları Nelerdir?

Tamamen doğal bir yöntem olduğu için riskiz bir işlem olmakla birlikte kirpik lifting uzun süre kalıcılığa sahiptir. Kişinin bakışlarını vurgular ve dikkat çekici bir görünüm elde etmesini sağlar. Kirpikler daha uzun ve güçlü bir görünüm kazanır.

 

Kirpik Lifting Uygulamasının Süresi ve Aşamaları Nedir? 

Kirpik lifting işlemi yaklaşık 45 dakika sürmektedir. İlk olarak kirpikleri yapıştırmak için göz altlarına kişiye özel ve steril patchler (göz altı pedi) ve göz üstlerine de steril silikonlar yerleştirilir. Daha sonra cımbız yardımıyla kirpikler tek tek pedlere yapıştırılır ve kuruması beklenir. Etkili bir işlem için kirpikler bu esnada tek tek ve ayrı ayrı durmalıdır. Kirpikler tek tek pedlere yapışıtırıldıktan sonra steril mikro çubuklar yardımıyla kirpik diplerine besleyici vitaminler ve renklendirici bitkisel siyah boya uygulanır. En son aşamada ise kirpik diplerine keratin takviyeleri yapılır ve kirpiklerin kalıcı olarak beslenmesi sağlanır.

 

Kirpik Litfing Uygulaması Kimler İçin Sakıncalıdır?

Göz ve yüz bölgesinde herhangi bir enfeksiyon geçirenlere, gözleri alerjik yapıya sahip olan kişilere, 2 ay içerisinde göz veya göz çevresi operasyonu geçiren kişilere uygulama yapılması tavsiye edilmez. 18 yaşından küçüklere velisi olmaması durumunda uygulama yapılmaz.

 

Kirpik Lifting Uygulaması Öncesinde ve Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Uygulamaya makyajsız gelinmesi gerekir. Varsa eğer lensler çıkartılmalıdır. Göz veya göz çevresi operasyonu geçirilmiş ise mutlaka uzmana bilgi verilmelidir. Uygulama sonrası ilk 30 dakika kirpiklere su değdirilmemeli ve 1 gün boyunca sıcak su ile duş alınmamalıdır. Hamam, sauna gibi aktivitelerden kaçınılmalı ve gözler ovuşturulmamalıdır.

 

Kirpik Lifting Uygulamasının Yan Etkileri Nedir?

Uygulama sırasında gözlerin açılması durumunda ilaç kaçmasına bağlı olarak yanma, batma, kaşıntı hissi, kızarıklık, hafif bir şişlik oluşabilmektedir. Geçici komplikasyonlardır. Bu gibi durumlarda bol su ile durulanır. Steril göz yaşı damlaları yanma hissini hafifletmek için kullanılabilir.