Kirpik Lifting Uygulaması

blankÇoğu insan kirpiklerinin kıvrık olmasını ister ve bunun için son zamanlarda en çok tercih edilen yöntem kirpik liftingtir. Kirpik lifting, kadınların tercihi olduğu kadar erkeklerin de sıkça başvurduğu yöntemler arasında yer alıyor. Sadece doğal kirpiklerin köklerine uygulanan bu bakım, keratin bakımı olarakta bilinir. Özellikle seyrek ve hacimsiz görünen kirpiklerin yapısını değiştirmek için bu uygulamayı tercih edebilirsiniz. Kirpik lifting; hiç bir kimyasal kullanılmadan, kirpikleri dökmeden, kirpik köklerini besleyen, vitamin ve keratin takviyesi yapan bir uygulamadır. Bunun sonucunda kirpik lifting, kirpiklerinizi kalıcı olarak uzatır, besler ve daha sağlıklı olmasını sağlar. Günlük hayatınızda makyaj yapmadan sadece dolgun ve hacimli kirpiklerinizle göz kamaştırabilirsiniz.

 

Kirpik Lifting Kimlere Uygulanabilir??

Kirpikleri düz, zayıf, az, yoğun, kısa, bakıma ihtiyacı olan her türlü kirpiklere kadın, erkek ve yaşa bakılmaksızın uygulama yapılabiliyor. Sağlığa kesinlikle bir zararı yoktur.
Aksine kısa kirpikler uzamaya, ince kirpikler kalınlaşmaya, seyrek kirpikler çoğalmaya başlıyor. Üstelik kirpikler düz ise kıvırma işlemi de bir arada yapılıyor.

Kirpik Lifting Öncesi Yapılması Gerekenler

Kirpik liftingi uygulamasından önce göz makyajını kusursuz bir şekilde temizlendiğinden emin olmalısınız.  Bu uygulamanın kalıcılık süresinin kişiye göre farklılık göstermektedir.
Uygulama sırasında dikkat edilmesi gereken tek husus alerjik reaksiyon nedeniyle hijyendir. Kirpiklere ya da gözlere herhangi bir zararı yoktur, hiç bir kimyasal kullanılmaz.
Uygulama sonrası 24 saat kirpikler ıslatılmamalıdır. İşlem sonrası keratin uygulandığı için kısa bir süre yapışkan görünebilir. Göz makyajı yapmak ve maskara uygulamak için en az 12 saat beklemenizde fayda var.

Kirpik Lifting İşlemi Ne Kadar Sürer?

Kirpik Lifting uygulaması için gereken süre sadece 45 dakikadır.

Kirpik Lifting Kısa ve Seyrek Kirpiklere Uygulanabilir mi?

Yaptırabilir. Hatta zayıf kirpikler, uygulama sayesinde daha gür ve sağlıklı görünecektir.