Microblading Nedir?

  blankYüz güzelliğinin en önemli öğelerinden biri olan kaşlar, yüz ifadesi ve bakışların etkisinde büyük rol oynar. Kalıcı makyaj işlemlerinde kullanılan microblading, kaşlara daha dolgun bir görünüm kazandırarak ifadeyi güçlendiriyor. Kaşlar tıpkı saçlarımız gibi genetik etkenler ve çevresel faktörlere bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Seyrek, kalın ya da ince kaşlara sahip olmak genetik faktörlerden olsa da bu durumu değiştirmek mümkündür. Kalıcı makyaj uygulamalarının günümüzde giderek  artması çoğu insanın sorun yaşadığı kaşlar için de çözüm yolu sunmaktadır.
Seyrek kaşlara sahip olan çoğu insan kaşlarını daha dolgun göstermek için birçok yönteme başvuruyor. Kalıcı makyaj işlemlerinde kullanılan microblading, kaşlara daha dolgun bir görünüm kazandırarak ifadeyi güçlendiriyor. Microblading işleminde renk pigmentleri, cilt rengine uygun olarak kaşlara şekil ve dolgunluk vermektedir. Gerçek kaş üzerine yapılan bu yöntem dövme tekniğine benzer bir şekilde yapılmaktadır. Bu işlem sayesinde gözler ve bakışlar daha dikkat çekici bir hal almaktadır.

Microblading Kaş Tasarımı Nasıl Yapılır?

Her işlemde olduğu gibi microblading işleminde de kişiye özel ve steril iğneler kullanılmalıdır. Microblading işlemi her ne kadar dövme tekniğine benzese de aralarında farklar bulunmaktadır. Microblading işlemi sırasında kişiler herhangi bir ağrı ya da acı hissetmezler. Microblading işleminde sadece hafif bir batma hissi duyulur. Batma hissi ve acının en aza indirilmesi için anestezik kremler uygulanmalıdır.

İşleme başlamadan önce kişinin kaş rengine uygun, meyve özlerinden elde edilen doğal boyanın seçilmesi son derece önemlidir. Seçilen boyanın kaşın altındaki deriye işlenmesiyle işleme başlanır. Dövme tekniği ile arasındaki diğer bir fark ise kaşın altına inilen derinliktir. Dövme işleminde daha derine inilirken microblading işleminde fazla derine inilmemesidir.

Kaş kontürü yani microblading uygulaması, yarı kalıcı bir yöntemdir. Uygulamanın kalıcılığı kişinin cilt yapısı, nem oranı ve kaşın kıl potansiyeli gibi durumlara bağlı olarak farklılık göstermektedir. Hücreler zaman içerisinde yenilendiği için microblading uygulanan bölgelerdeki boyalar parçalanmaktadır. Bu yüzden de işlem 1-2 sene içerisinde kaybolmaktadır.

Microblading Kaş Tasarımı Güvenli midir?

Güvenlik ve temizlik her zaman bizim önceliğimizdir ve çevremizin bize bağlılığı bu değerleri yansıtır. Tüm iğneler bireysel kullanım için sterildir ve her kullanımdan sonra atılır.

Microblading Kaş Tasarımı Acı veriyor mu?

Rahatınız için işlem öncesinde ve süresi boyunca yüksek dereceli bir lokal anestezi kullanacağım. Çoğu müşteri hiçbir şey hissetmez veya “cımbız” hissini tarif eder. Hassas müşteriler için uyuşma süresini daha uzun beklemek gerekebilir, ancak duyum tolere edilebilir. İşlem sırasında birçok müşteri sedyede uyuyakalır.

Microblading işleminden sonra nasıl görüneceğim? Hangi aktivitelerden kaçınmalıyım?

Kaşlarınızın rengi yoğunlaşacak ve ilk 4-6 gün boyunca daha koyu ve daha belirgin görünecektir. Ertesi gün en koyu şekilde görünecek. Ayrıca, renkte bir değişiklik olabilir ve hassas bir cilde yatkınsanız boyanın renk tonları görülebilir. İşlemden yarım saat sonra geçici olarak kızarıklık olabilir. Bu azalacak. Bizce ve en sağlıklı olan, 2-3 gün sonra sosyal olaylara devam etmen. Bir hafta sonra, yoğunluk% 30 -% 40 oranında yumuşar.

Microblading sonrası işe ne zaman dönebilirim?

Müşteriler çoğu zaman ertesi gün hemen sonra işe döner veya devam eder; bu tamamen size ve konfor seviyenize bağlı. İşlemde nn göze çarpan gün ertesi gündür. Kaşta işlem gören yerler çok az şişebilir fakat morarma olmaz, ancak işlem sonrası izleyen günlerde renk yoğunlaşır. Lütfen dikkat: Kalıcı makyajınız ilk haftada normalden daha koyu görünür – bu tamamen normaldir.

Microblading sonrası mevcut kaşlarım ne olacak? Onlara işlem yapmalı mıyım?

Microblading uygulaması mevcut kaşı etkilemez, sadece cilde hitap eder. Kaşlar tamamen iyileştikten sonra, işlem sırasında oluşturulan şekli korumanızı tavsiye ediyoruz. İstenmeyen beyaz kaşlarınız varsa, boyama, rimel kullanma veya bunları aldırma seçenekleriniz vardır. Tabii bu sizin sorumluluğunuzdadır.

Microblading işleminden sonra herhangi bir faaliyetten kaçınmalı mıyım?

Evet. Terlemekten kaçınmanız ve mümkün olduğunca suyla temastan ve güneşe maruz kalmaktan kaçınmanız gerekecektir. Herhangi bir işlemden sonra 2 hafta boyunca yüzme ve güneşlenme yapmamalısınız. Sadece çok gerektiğinde temizleyicilerle nazikçe yıkayın. İşlemden sonra bu üç ürünü kullanabilirsiniz: nemlendirici, yağlar (üzüm çekirdeği, hindistan cevizi, argan vb.) ve bakım kremleri (A + D merhem, Aquaphor, vb.). Kalıcı makyaj alanını tamamen iyileşene kadar ovalamaktan kaçının.