Protez Tırnak Uygulaması

blankProtez Tırnak; Kendi tırnaklarınızın üzerine özel koruyucu malzemelerle yapılan tırnak ekleme uygulamasıdır. Her zaman her yerde şık tırnaklara sahip olmak isteyen, tırnak yemen problemi yaşayan, kırılgan ve güçsüz tırnakları olan, tırnak uzama problemi yaşayan, tırnaklarına şekil vermekte zorlanan herkes için kalıcı bir konfordur. Düzenli aralıklarda yapılan aylık bakımlarla istediğiniz kadar kalıcı olarak kullanabileceğiniz Protez Tırnaklar, istediğiniz zaman uzmanlar tarafından kendi tırnaklarınıza asla zarar vermeden kolayca çıkarılır.

Protez tırnak uygulaması tırnak yeme, şekil bozukluğu, sararma, kırılma ve soyulma problemi yaşayanlar için hem bunlardan kurtulmalarına hem de bakımlı tırnaklara kavuşmalarını sağlıyor. Akrilik ve jel olmak üzere iki şekilde yapıştırılabilen bu protezler, UV ışınları yardımıyla kurutulur ve sabitlenir. Protez tırnakların kalıcılığı 4-6 hafta arasında değişir.

Protez Tırnak Nasıl Yapılır?

Tırnak yapısını bozmadan, kişinin doğal tırnağına zarar vermeyen organik ürünlerle üretilen jel malzemesi kullanılarak istenilen uzunlukta uygulanıyor. İster doğal tırnak renginde isterseniz kalıcı ojelerle farklı renklerde oje uygulanarak kullanılabilir. Uzayan tırnakların boşta kalan kısımların doldurulması için ortalama 3 haftada bir bakım uygulaması yapılmalıdır.

Protez Tırnak Zararlı Mıdır? ?

Protez tırnak uygulaması bu konuda eğitim almış kişiler tarafından çıkarılmadığı zaman tırnak yapısında incelmeye neden olacaktır. Uzmanlardan yardım alarak çıkarttırdığınız takdir de herhangi bir zararı yoktur. Aksine tırnak yeme alışkanlığı olanlara çözüm ve tırnak uzatma konusunda yardımcı olacaktır.

Protez Tırnak Kalıcılığı Ne Kadar?

Kalıcılığı kişinin kendi tırnak yapısı ve tırnak yatağına göre değişir. İlk uygulamadan sonra yapılan düzenli ara bakımlarla istenilen kalıcılıkta kullanılabilir.