şişli lazer epilasyon

Şişli Lazer epilasyon işlemi vücudunuzda istenmeyen kıl kökleri ve tüylerin lazer ışınları kullanılarak kalıcı olarak yok edilmesi sürecidir.  Vücudunuzun kol, bacak, yüz, ense, karın, göğüs ve genital bölge gibi birçok yerinde memnun olmadığınız kıl köklerinden kurtulmak istiyorsanız lazer epilasyonu tercih edebilirsiniz.

Lazer epilasyon yaptırmak isteyen müşterilerimize kişiye özel tedavi seçeneklerimizle etkili sonuçlar sağlıyoruz. 12 yaşını tamamlayan ve vücudunda istenmeyen tüylerden kurtulmak isteyen herkes için lazer epilasyon yapılabilir.

Tüyleri çok açık renkli olan hastalarda pigmentin azlığından dolayı epilasyon tam etki gösteremeyebilir. Güzellik uzmanımız öncelikli inceleme yaptıktan sonra kişiye özel lazer epilasyon tedavi planı uygulamaktadır.  İşlem sırasında göz kapakları özel bir gözlükle korumaya alınır ve bu bölge dışında vücudun her bölgesine uygulanabilir.

Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?Lazer epilasyon erkek ve kadın adaylar için yapılabilir.  Lazer epilasyon tedavisi kişiye özel planlandığı için tedavi öncesi ve tedavi sırasında iki farklı grupta süreç toplanır.

Şişli lazer epilasyon tedavi süreci şu şekildedir;

Lazer Epilasyon Öncesi Muayene

Lazer epilasyon öncesi hasta muayene edilir. Bu muayene sırasında hastanın kıl tipi, kıl yoğunluğu, cilt tipi, rengi gibi unsurlar güzellik uzmanı tarafından belirlenir. Hastanın işlem öncesinde 15-20 gün öncesine kadar işlem yapılacak bölgedeki tüyleri kesmemesi istenir. Bu sayede tüy miktarı ve yapısı rahatça incelenerek lazer epilasyon işleminden maksimum verim sağlanır.

Lazer Epilasyon Süreci

Lazer epilasyon öncesi yapılan muayene göre kişiye özel tedavi planlanır. Bu süreçte ayrıca kullanılacak lazer epilasyon yöntemi seçilir. İlk seansta bölgeye doğru cihaz ve yöntemle bölgeye seri atışlarla süreç başlar. Bu süreçte lazer epilasyon işlemi belirli aralıklarla tekrar edilmelidir. Kıl köklerinin tamamen yakılması için uygulanacak seans sayısı hastanın kıl yapısı, kıl sıklığı, vücut tipine göre değişmektedir.

Lazer Epilasyon Çeşitleri Nelerdir?

Lazer epilasyon işlemlerinde genel olarak kullanılan 4 farklı yöntem bulunmaktadır.  Her lazer epilasyon cihazının dalga boyu farklıdır. Dalga boyuna göre de cihazın etkinliği değişir. Kişinin cilt yapısı, kıl tipi ve rengine göre etkisi değişmektedir.

İyi lazer epilasyon uyglaması için doğru cihaz seçilmelidir. Cihazın dalga boyu deriye nüfuz etme kapasitesi ile doğrudan ilgili bir durumdur.  Genel olarak kullanılan lazer epilasyon çeşitleri şu şekildedir;

Ruby Lazer

Düşük dalga boyu ile lazer epilasyon yapılacaksa bu yöntem kullanılabilir. Bu yöntemin en önemli özelliği açık cilt rengine sahip kişilerde daha etkili sonuçlar vermesidir. Çok kısa tüyler üzerinde  etkili sonuçlar ortaya çıkarmaktadır. Özellikle dudak üstü bölgelerde en çok kullanılan lazer tipidir.

Alexandrite Lazer

Alexandrite Lazer

Alexandrite Lazer epilasyon işlemi sırasında yakında doku bulunuyorsa bu dokulara zarar vermemek adına uygulanabilen lazer türüdür. Bu lazer cihazı büyük başlıklara sahiptir ve geniş bölgelere kısa süre içinde etki edilebilir. Kullanıldığında lazer süresini kısaltan bir işlemdir. Çok koyu renge sahip olmayan tende ve kıllarda çok etkili sonuçlar verir.  Bu cihazda soğutucu sistemi çok etkilidir ve işlemde acı hissedilmez. Epilasyon sonrasında istenmeyen tüylerden kurtulma oranı yüksektir. Şişli lazer epilasyon yaptıranlar açık ten renge sahipse daha etkili sonuçlar elde edilebilir. İşlem sırasında vücut tüylerine rengini veren melanin iyi tutulduğu için tercih edilmektedir.  Ülkemizde en çok kullanılan lazer epilasyon çeşididir.

Diode Lazer

Diode Lazer

İnce tüyleri olan hastalarda Diode lazer etkili bir yöntemdir. Bu lazer epilasyon işleminde cilde çok yakın bölgelerden atışlar yapılır. Bu yüzden işlemle birlikte soğutucu jel de kullanılmaktadır. Bu işlem tüm cilt tipleri için uygundur. Batık kıl köklerine de etkili olması öne çıkan özellikleri arasındadır.  Cihazın manuel ayarlama şansı olduğu için koyu renkli cilt tiplerinde de uygulanabilir. 2 mm’den daha derinde olan köklere ulaşma konusunda sınırlılıkları vardır.

Nd Yag Lazer

Nd Yag Lazer

Bu lazer tipinin dalga boyu daha yüksektir ve diğer türlere göre kişi biraz daha fazla acı hisseder. Koyu ve açık tenli kişilerde etkili bir lazer epilasyon yöntemidir. Açık renkli kişilerde ve ince kıllarda çok daha yüksek etki gösterir.  Geniş çaplı bir uca sahiptir ve uzun atım süresi olduğu için etkisi yükselir. Dalga boyu yüksek olduğu için en derindeki kıl köklerine dahi ulaşma şansı verir. Siyah deride ve bronzlaşmış deride de etkili sonuçlar verebilir.

Foto ipl Lazer Epilasyon

Bu yöntemde kullanılan cihazlar ışığın filtrelenmesi ile belirli bir dalga boyu aralığında ışınlar ortaya çıkmasını sağlar. Bu ışınlar lazerden farklı olarak düzensiz şekilde ortaya çıkar.  Yüksek deri melani emilimi olması sebebiyle koyu tenli kişilerde düşük başarı oranına sahiptir. Ayrıca renk bozukluğu gibi yan etki riskleri olması sebebiyle sık tercih edilmeyen bir yöntemdir.
Buz Lazer Epilasyon

Buz Lazer Epilasyon

Şişli buz lazer epilasyon yöntemi ile  ağrısız bir işlem yapılabilir. Ülkemizde son yıllarda yoğun olarak kullanılan buz lazer Alexandrite, Diode ve NdYag dalga boylarını eşit olarak karıştırır ve cilde uygular. Üç dalga boyunu ve yöntemi tek bir cihazda birleştiren buz lazer epilasyonda  farklı derinliklere müdahale edilebilir. Ayrıca her türlü cilt tipi ve kıl tipinde  etkili bir yöntemdir.

Hastanın ten rengi, kıl yapısı ve bütçesine göre en uygun yöntem seçilerek Şişli lazer epilasyon süreci planlanır.

Lazer Epilasyon Kaç Seansta Biter?

Şişli lazer epilasyon işlemlerini hem kadınlarda hem de erkeklerde estetik talepler doğrultusunda gerçekleştiriyoruz. İstenmeyen tüylerden kurtulmanızı sağlayacak lazer epilasyonun seans sayısı hastanın fiziki yapısı, hormon durumu, cilt ve kıl rengi ile uygulama yapılacak bölgedeki kılların sertlik durumuna göre belirlenir.

Koltuk altı, bacak altı, bikini bölgesi gibi alanlarda ortalama 5-8 seansta lazer epilasyon işlemi tamamlanabilir. Kol, yüz ve sırt gibi bölgelerde ise lazer epilasyon işlemleri 7-12 seans olarak sürebilir.  Koyu renkli kişilerde lazer epilasyonla vücut tüylerinin yok edilmesi açık tenli kişilere göre daha kolay olmaktadır. Seans sayısı kişiye özel olarak belirlendiği için muayene sonrasında belirlenecektir.

Lazer epilasyonda bölgedeki kıllar farklı uzunlukta olacaktır. Bu yüzden lazerin etkisi farklı olduğu için bir seansta bölgedeki tüm kılları yok etmek mümkün olmaz. Dudak üzerine yapılacak epilasyon işlemleri birkaç saniyede tamamlanır. Yüzün tamamı için ortalama 10 dakika yeterlidir. Koltuk altı ve bikini bölgesi için bir seans 15 dakika kadar sürer. Erkeklerde sırt bölgesi için 30-40 dakika kadar gerekmektedir. Seans aralıkları ise 30-45 gün arasında değişmektedir.

Şişli Lazer Epilasyon Fiyatları

Şişli lazer epilasyon fiyatları kişiye göre değişmektedir. Hastaya uygulanacak yöntem, seans sayısı, seansların süresi, işlem yapılacak bölge sayısı ve genişliği, işlemin yapılacağı merkezin fiyat politikası gibi unsurlar fiyatları etkilemektedir.

Hastanın lazer epilasyon yapılacak bölge sayısı da fiyatları etkiler. Aynı anda birden fazla bölge yaptırıldığında daha uygun fiyatlı bir bütçe ortaya çıkacaktır.  Tüm vücut lazer epilasyon fiyatları Şişli güzellik merkezimizde sizlere özel indirimlerle belirlenmektedir.  Şişli epilasyon fiyatları için hemen bizimle iletişime geçebilir ve muayeneden sonra fiyat teklifi öğrenebilirsiniz