CİLT BAKIMINA NE ZAMAN BAŞLAMAK GEREKİR?


CİLT BAKIMINA NE ZAMAN BAŞLAMAK GEREKİR?
Her yaşın cilt bakımı farklıdır ama öncelikle küçük yaştan başlayarak cilt temizliğine özen gösterilmeli ki, ilerde doğacak problemlerin önüne geçilebilsin. Sağlıklı birey olmak adına, doğru beslenmenin yaşı olmadığı gibi, cilt bakımının da yaşı olmamalıdır. Cildimiz, bizim güzel ve sağlıklı görüntümüzü yansıtan bir vitrindir. Görünümü güzel yapan etkenler; cildimizin doku kalitesi, yağ ve nem dengesi, kollajeni ve ışıltısıdır. 3 adımda bakım sıralaması ile sağlıklı cilde ulaşmak mümkün: Temizle, nemlendir ve koru! Bu 3 adımı yaşınız kaç olursa olsun cildinize uygun ürünler seçerek uygulayabilirsiniz.

Bu nedenle 9-10 yaş itibariyle cilt temizliği öğretilmeli ve günlük hava şartlarına göre güneş koruyucu kullanımına başlanmalıdır. Ergenliğe kadar cilt bakımı alışkanlığı kazanmak önemlidir. Çünkü, çocuk cildindeki pürüzsüz olan ilk değişim, ergenlikle başlar. Bu dönemde hormonların fazla aktif olmasıyla ciltte yağlanma, akne ve siyah nokta gibi sorunlar görülebilir. Cildin bu yaşta değişen ihtiyaçlarını gözlemlediğiniz dönemde, br cilt uzmanından destek alarak, cildin ihtiyacına yönelik ürünlerle bakım yapma zamanı gelmiş demektir. Bu yaşlarda, cilt yenilenmesi çok hızlı olacağından, bakımların etkisi kısa zamanda sonuç vermektedir. 20li yaşlarda cilt yenilenmesi hala hızlı iken; fazla yağlanma, akne ve diğer değişimleri görmeye devam edebilirsiniz. Aynı zamanda cildin yağ ve nem dengesinde bozulmalar olabilir. Bu durumda cildiniz, dış faktörlerden daha fazla etkilenecektir. Cilt bakımında önemli olan, yaşımızın ihtiyaçlarına cevap vermektir. Doğru ürünler, profesyonel bir cihaz ve uzman kişi cildinizin kalitesini ileriye taşıyacak adımlardır.

CİLT BAKIMI NE KADAR ARALIKLARLA YAPTIRILMALIDIR?

Günlük bakımınızı ve cilt temizliğinizi düzenli yapmanız durumunda, ayda 1 yaptıracağınız medikal cilt bakımı ile cilt yaşlanmasını yavaşlatmanız mümkündür.

DÜZENLİ CİLT BAKIMI YAPTIRMANIN İLERİKİ DÖNEM İÇİN AVANTAJLARI NELERDİR?

Medikal cilt bakımı düzenli olarak uygulanırsa, yarattığı estetik görüntü kadar, cilt sağlığınıza da önemli katkılarda bulunur. Cilt lekeleri ve çizgiler zaman içinde giderilir ve yaşlanmaya karşı önlem alınmış olur. Cildiniz sıkılaşır ve dış etmenlere karşı daha güçlü bir hale gelir.

MEDİKAL CİLT BAKIMI SONRASI NELERE DİKKAT ETMEK GEREKİR?

Uygulamanın ardından açılan gözenekler, birkaç saat yeterince kapanmazlar. Bu süre içinde güneş ışığının zararlı etkilerini yaşamamak adına güneş koruyucu kullanılmalıdr. Ayrıca toz, kir ve makyaj ürünlerine karşı cildin kendini koruma direnci düşüktür. Bu nedenle, en az 1-2 gün kozmetik ürünler cilde temas ettirilmemelidir ve cilt temizliğine özen gösterilmelidir.

HYDRAFACIAL NASIL UYGULANIR?

Hydrafacial, uygulanış biçimi ile diğer birçok güzellik uygulamasından kolaylıkla sıyrılıyor. Özel olarak geliştirilen vakumlu prop yardımıyla cildi derinlemesine temizlemeyi mümkün kılan hydrafacial uygulaması ağrısız ve acısız bir işlemdir. Kolaylıkla uygulanabilen hydrafacial’da cilt temizliğinin yanı sıra hücre metabolizmasının hızlandırılması ve cildin yenilenmesi de amaçlanır.

KİMLER HYDRAFACIAL YAPTIRABİLİR?

Tüm cilt tiplerinde ve her yaşta rahatlıkla başvurabileceğiniz hydrafacial işlemi sonrasında da günlük hayatınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz, bu nedenle oldukça konforludur.

Cildinize sağlıklı bir ışıltı kazandırmak, yağlanma, siyah nokta ve akne sorunlarından kurtulmak, derinlemesine bakım uygulamak istiyorsanız, siz de hydrafacial yaptırabilirsiniz. Sıkça tercih edilen bir işlem olan hydrafacial’ın herhangi bir yan etkisi veya zararı olmaması da kararsızlığınızın önüne geçmeye yardımcı olabilir.

HYDRAFACIAL İŞLEMİ NE ZAMAN YAPTIRILMALIDIR?

Hydrafacial’ın bu kadar popüler hale gelmesinde hiç şüphesiz ki yılın her mevsiminde güvenle yapılabilen bir güzellik uygulaması olmasının etkisi büyüktür. Yani cildinizin tertemiz, bakımlı ve sağlıklı olmasını istediğiniz her zaman hydrafacial yaptırabilirsiniz. Özellikle cildin neme daha fazla ihtiyaç duyduğu mevsim geçişlerinde hydrafacial uygulamasına başvurmanız, cildinizi yeni mevsimin koşullarına

HYDRAFACIAL KAÇ SEANS UYGULANMALIDIR?

Uygulandığı ilk seanstan itibaren etkilerini gözle görebileceğiniz hydrafacial işleminden en iyi verimi alabilmek için 10 günlük aralıklarla en az 3 seans yaptırmanızı tavsiye ederiz. Daha sonra güzel ve sağlıklı cildinizin keyfini daha uzun sürmek için, cildin ihtiyacına göre 1 hafta ara ile 4-6 seans ideal bir kürdür. Sonucun korunabilmesi için ayda bir tekrarlanması önerilir.

HYDRAFACIAL UYGULAMA SONRASINDA HERHANGİ BİR BAKIM GEREKTİRİR Mİ?

Hiçbir özel bakım gerektirmez. İşlem esnasında ve sonrasında hiçbir yan etki oluşmaz. FDA onaylı son derece güvenli bir sistemdir. Hasta sosyal yaşamına hemen dönebilir, makyaj yapabilir.

EPİLASYONU KİMLER YAPTIRABİLİR?

Lazer epilasyon, kadın ve erkekte tüm vücut uygulanabilen bir yöntemdir. Bu işlem sadece estetik değil sağlık açısından da kurtulmak istenilen bir durumdur. Kıl kökü iltihaplanması, batıklar ve kıl dönmesi için de uygulanan sağlıklı, konforlu ve kalıcı bir yöntemdir. Kadınlar, ilk regl döneminin hemen ardından, erkekler ise ergenlik döneminin tamamlanmasıyla lazer epilasyon yaptırmaya başlayabilirler.
Kadınlarda, menopoz dönemine girmiş olmak epilasyon için herhangi bir engel teşkil etmez.

DÜZENLİ CİLT BAKIMI YAPTIRMANIN İLERİKİ DÖNEM İÇİN AVANTAJLARI NELERDİR?

Medikal cilt bakımı düzenli olarak uygulanırsa, yarattığı estetik görüntü kadar, cilt sağlığınıza da önemli katkılarda bulunur. Cilt lekeleri ve çizgiler zaman içinde giderilir ve yaşlanmaya karşı önlem alınmış olur. Cildiniz sıkılaşır ve dış etmenlere karşı daha güçlü bir hale gelir.