Beauty

Yaz Aylarında Epilasyon Yapılabilir mi?

yaz aylarında epilasyon

Lazer epilasyonda herkesin en çok merak ettiği konulardan birisi de yazın uygulanabilir mi sorusunu yanıtlamak istiyoruz. Evet. Bazı kurallara dikkat edildikten sonra her mevsim lazer epilasyon yapılabilir.  Çoğu insan yazın lazer epilasyon fikrine endişeyle yaklaşmaktadır. Bu endişenin nedeni herhangi bir lazer epilasyon tedavisinden önce ve sonra verilen güneşten uzak kalma tavsiyelerinden kaynaklanır. Derin dalga boylu lazer epilasyon sistemleri, melanin pigmentine odaklanabilen ve onu hedefleyen hassas dalga boyları kullanır. Bu dalga boyları, cilde zarar vermeden sadece kıl kökünde bulunan pigmente odaklanabilir.

Lazer epilasyon yöntemi cildi hassaslatırır ve uygulama sonrasının ardına güneşe maruz kalındığında cildin reaksiyon vermesi söz konusudur. Fakat güneş kremleri ve nemlendiriciler yardımıyla, epilasyon yaz da dahil olmak üzere her mevsim yaptırılabilir. Yüz , kol gibi güneşe direk maruz kalan bölgeler için daha dikkatli olmak gerekir. Çünkü cildi çok hassas kişiler de, epilasyon sonrasında güneşe maruz kalınması, güneşten gelen UV ışınlarından kaynaklı lekelere ve kızarmalara yol açabilir.

YAZIN LAZER EPİLASYON YAPTIRMAK İSTEYENLER İÇİN DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN DURUMLAR NELERDİR?

Yazın yapılan lazer epilasyon işleminden sonra bir hafta cildin güneşten korunması gerekir. Özellikle açıkta kalan bölgelere (kol, bacak, omuz ve yüz) yüksek koruma faktörlü güneş kremleri sürülmesini öneriyoruz. Güneş kremleri gün içinde belli aralıklar ile tazelenmelidir. Epilasyon uygulanan bölgeye 24 saat sıcak su değdirmemelisiniz. İşlemden 4-5 saat sonra ılık su ile duş alabilirsiniz. O bölgeyi tahriş edecek herhangi bir eylemde bulunmayınız, örneğin, kaşımamalı ve keseleme işlemi yapmamalısınız. Lazer epilasyon öncesinde ve sonrasında bir hafta güneşlenmemeli veya solaryuma girmemelisiniz. Bu kurallar aslında diğer mevsimlerde de geçerlidir sadece yaz mevsimi için daha fazla özen gösterilmesi gerekir.

BRONZLAŞMIŞ CİLDE LAZER EPİLASYON YAPILABİLİR Mİ?

Buz Lazer yaz ayları dahil tüm mevsimlerde güvenle uygulanmasını sağlayan gelişmiş bir soğutma sistemine sahiptir. Bu özellikler bronz tenlerde yaz aylarında lazer epilasyonu mümkün kılan önemli bir avantajdır. 
Buz Lazer tüm cilt tiplerinde yaz aylarında da ağrısız, güvenli ve konforlu bir sistemdir.

TATİLDEN NE KADAR LAZER EPİLASYON YAPTIRILMALI?

Birçok lazer epilasyon yöntemi bronz tene uygulanamaz. Aksi halde ciltte yanık gelişebilir. Bu nedenle özellikle Alexandrite lazer epilasyon için minimum 1 ay cilt renginin açılmasını beklemek gerekir. Buz Lazer için ise bu süre 1 haftadır. Güneşe çıktıktan 1 hafta sonra bronz tene Buz Lazer güvenli bir şekilde uygulanabilir, cilt yanığı gibi yan etkiler göstermez. Buz Lazer epilasyondan 1 hafta sonra SPF 50 veya üzeri bir güneş koruyucu kullanmak şartıyla güneşe çıkılabilir. 

LAZER EPİLASYON SONRASI NE ZAMAN GÜNEŞE ÇIKILABİLİR?

Lazer epilasyondan bir hafta sonra güneşlenmek mümkündür. Cildinizin sağlığı için mutlaka hergün yazın SPF 50 , kışın ise SPF 30 güneş kremi kullanmalısınız.

LAZER EPİLASYON SONRASI SOLARYUMA GİRİLİR Mİ?

Lazer epilasyondan bir hafta sonra solaryum kullanmak mümkündür. Cildinizin sağlığı için mutlaka hergün yazın 50 faktör , kışın ise 30 faktör güneş kremi kullanmalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir