Beşiktaş Lazer Epilasyon

Beşiktaş Lazer epilasyon kişilerin istenmeyen tüy ve kıl köklerinden kalıcı olarak kurtulmasını sağlayan bir işlemdir.  Yani vücudunuzda birçok bölgede istemediğiniz ve görsel olarak rahatsız olduğunuz kıllardan lazer epilasyon sayesinde kurtulabilirsiniz.

Lazer epilasyon işlemleri için araştırma yapıyorsanız merkezimizden destek alabilirsiniz. Lazer ışığı tek bir dalga boyu sayesinde düz demet halinde yayılabilir ve böylece doğru atışlarla cilde uygulandığında melonin pigmenti ile emilir ve çevredeki dokuya bir zararı olmadan hedeflenen kıl köküne uygulanmaktadır. Kıl kökünde ortaya çıkan ısı tahribat yapar ve kıl kökü bir daha çıkmaz.

Lazer epilasyon merkezleri arasında güvenilir bir kurum olarak merkezimizi tercih edebilirsiniz. Sizler için hijyen önlemlerini alarak son teknoloji cihazlar ve cilt tipinize uygun yöntemlerle  istenmeyen tüylerden kurtulma fırsatı sunuyoruz.

Lazer Epilasyon Kimler İçin Uygundur?

Lazer epilasyon işlemi cilt yapısı uygun olan ve 12 yaş üzeri her hastaya yapılabilecek bir işlemdir.  Bu işlemi FDA tarafından onaylanan cihazlarla yapıyoruz.  Lazer  epilasyon işlemi hem kadınlar hem de erkekler için yapılabilecek bir işlemdir.

Lazer epilasyon işlemlerinde seans sayısı taleplerinize ve cilt yapınıza göre belirlenmektedir.  Lazer epilasyon işlemi profesyonel olarak yapıldığında hiçbir zararı olmayan bir işlemdir. Cilt rengi, kıl rengi kalınlığı ve kıl yoğunluğuna göre  sizlere en uygun yöntemle lazer epilasyon işlemi yapıyoruz.  Yani kıl oluşumu başlayan her hasta için lazer epilasyon işlemi yapılabilir.

Lazer Epilasyon Çeşitleri Nelerdir?

Bu bölümde merkezimizde uygulanan lazer epilasyon yöntemleri hakkında bilgi vereceğiz. Yöntemler hakkında daha detaylı bilgi almak için diğer içeriklerimizi okuyabilirsiniz.

Lazer epilasyon çeşitleri şöyledir:

Ruby Lazer:  Düşük dalga ile yapılan ve açık tenli kişilerde etkili sonuç sunan yöntemdir. Dudak üstü bölgelerde tercih edilebilmektedir.

Alexandrite Lazer:  Çevrede doku olması durumunda bu dokulara zarar vermemek için kullanılabilir. Lazer süresi daha kısa olmaktadır.

Diode Lazer:  Cilde yakın bölgeden yapılan atışlar sayesinde tüm cilt tiplerinde etkili sonuçlar alınabilir. Soğutucu jelle birlikte batık kıl köklerinde çok etkili bir yöntemdir.

Nd Yağ Lazer:   Dalga boyu yüksek olan ve hastalara biraz acı verebilecek bir yöntemdir.  Açık renkli ve ince kıl köklerinde etkili sonuçlar sunmaktadır.  Uzun atım süresine sahip olduğundan en derindeki kıl köklerine ulaşma şansı verir.

Foto Epilasyon:  Işığın filtrelenmesi ile düzensiz şekilde atım yapılmaya yarayan bir yöntemdir. Eski bir lazer epilasyon yöntemidir.

Buz Lazer:  Ağrısız olarak yapılan son teknoloji bir lazer epilasyon işlemidir. Alexandrite, Diode ve NdYağ lazer yöntemlerinin karışımı olan etkili ve tüm cilt tiplerinde uygulanabilecek bir işlemdir.

Lazer Epilasyon Avantajları Nelerdir?

İstanbul’da lazer epilasyon hizmeti veren merkezimiz  istenmeyen tüylerinizden kurtulmanız için size uygun bir lazer epilasyon tedavisi de planlayabilir.

Lazer epilasyon avantajları şu şekilde sıralanabilir;

 • Lazer epilasyon istenmeyen tüylerden kurtulmanız için etkili ve güvenli bir yöntem olarak 1997 yılında FDA tarafından onaylanan bir işlemdir.
 • Lazer epilasyon teknolojileri ağrısız olarak yapılabilmektedir. Özellikle buz lazer uygulamaları ile acı hissi ciltteki serinlik hissi ile ağrı şikayetlerini en aza indirerek konforu arttırır.
 • İstenmeyen tüylerinizden kurtulurken geçici hafif kızarıklık dışında yan etki oluşma olasılığı çok düşüktür.
 • Lazer epilasyon sayesinde istenmeyen tüylerden %80’e kadar kullanabilirsiniz. Cilt rengi, yaş, kıl rengi ve kıl rengi, hormon durumlarına göre bu oran %90’lara kadar çıkabilmektedir.
 • Lazer epilasyon çok hızlı bir tedavi sürecidir. Yeni teknolojiler ile seans sayıları çok kısadır. Küçük alanlar dakikalar sürerken tüm vücut için en fazla 45-60 dakikada seans tamamlanabilir.
 • Lazer epilasyon sonrası ince tüyler çıkarsa ek bir iki seansla zamanla tamamen istenmeyen tüylerden kurtulabilirsiniz.
 • İstenmeyen tüylerden kurtulmak için lazer epilasyon genele vurulduğunda çok ekonomik bir tedavi türüdür.
 • Batık kıl tedavisinde lazer epilasyon son derece avantajlı bir yöntemdir. Kıl kökü tahrip edildiği için lazer epilasyon sayesinde batık kıl sorunu çözümlenebilir.
 • Hastalar tedavi sonrasında yumuşak, ipeksi ve pürüzsüz bir cilde kavuşabilir ve sürekli kıl alma işlemleri yapılmasına gerek kalmaz.

Lazer Epilasyon Yaparken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Beşiktaş lazer epilasyon tedavileri için güzellik uzmanlarımızla görüşmek için bize ulaşarak muayene randevusu oluşturabilirsiniz.

Son yıllarda çok yoğun olarak tercih edilen lazer epilasyon işlemlerinde dikkat edilmesi gereken durumlar şöyledir;

 • Lazer epilasyon sonrasında 2-3 ay güneşe çıkmamanız önerilmektedir. Bölgeyi sürekli olarak nemli tutmalı ve 30 derece üzeri faktöre sahip güneş koruyucusu kullanmalısınız.
 • Lazer epilasyon yaptırdığınızda 24 saat kadar işlem yapılan bölgenin konforu için sıcak su değdirmemenizi öneriyoruz.
 • 1-2 gün boyunca ağrı ve şişme şikayetlerine karşı soğuk buz uygulaması yapabilirsiniz.
 • Operasyon sonrasında güzellik uzmanları tarafından önerilen ağrı kesiciler kullanılabilir.
 • Lazer epilasyondan sonra 2-3 gün bölgenin tıraş edilmemesi gerekir. Ayrıca ağda ve tüy dökücü kremler kullanmaktan kaçınmalısınız.
 • Hastaların en sık yaptıkları hata ise bölgeyi kaşıma ve nazik davranmamadır. Duş sırasında bir süre keseleme, kaşıma ve tahriş edici işlemler yapılmaması gerekiyor.
 • Ateş, enfeksiyon ve iltihap komplikasyonları görülmesi durumunda hemen sağlık merkezimizle iletişime geçmeniz gerekiyor.
 • Yüzünüze işlem yapıldığında ortalama 1-2 gün boyunca cildi kapatacak makyaj ürünleri kullanılmamalıdır.

Lazer Epilasyon Kaç Seans Olur?

Lazer epilasyon tedavisi tamamen kişiye özel olarak planlanır. Bu yüzden seans sayısı kişiye göre değişmektedir. Kıl yapısı, cilt rengi, bölge sayısı ve bölge genişliği lazer epilasyon seans sayısını belirler.

Hastalarda 1-2 aylık aralıklarla ortalama 5-8 seans olarak planlama yapılır. Yüzde uygulanacak lazer epilasyon için 8-12 seansta sonuç alınabilir.  Lazer epilasyonda alan genişliğine göre seans süresi de birkaç dakika ile saat arasında değişebilir.

Son teknoloji lazer epilasyon yöntemleri ve cihazları ile uygulama süresi çok kısalmaktadır. Uygulama sonrası 2-3 gün geçtiğinde tüyler kendiliğinden dökülme eğilimine girer. Sizlerin cilt ve kıl tipi, cilt rengi, kıl yoğunluğu, kıl kalınlığına göre doğru cihazı belirliyor ve seans sayısını belirliyoruz.

Lazer Epilasyon Kimler İçin Uygun Değildir?

Lazer epilasyon bazı durumlarda uygun olmayan bir işlemdir.  Lazer epilasyon işleminin yapılmaması gereken durumlar ve hastalar şu şekildedir;

 • Tamamen beyaz tüyleri olan hastalar
 • Gebelik dönemi içinde olan anne adayları
 • Sedef hastalığı gibi bazı deri rahatsızlıkları görülmesi
 • Yan etkilere sahip olan sivilce ilacı tarzında ilaç kullanan kişiler
 • Sistemik izotretionin kullanan kişilerde
 • Kalp kipi kullanan hastalarda
 • Epilepsi tanısı olan hastalarda lazer epilasyon yapılması uygun olmayabilir.

Lazer epilasyon yaptırmak istiyorsanız uygun bir aday olup olmayacağınız konusunda güzellik uzmanlarımıza görünmeniz gerekiyor. Güzellik uzmanlarımız tarafından yapılan incelemeler sonucunda uygun aday olup olmadığınıza karar verilecektir.

Beşiktaş Lazer Epilasyon Fiyatları

Lazer epilasyon tedavisi kişiye göre planlandığı için fiyatlar da tedavi sürecine göre belirlenecektir.  Lazer epilasyonda kullanılacak yöntem, lazer epilasyon yapılacak bölgenin genişliği, bölge sayısı, lazer epilasyon seans sayısı gibi birçok unsur fiyatların belirlenmesinde etkilidir.

Beşiktaş lazer epilasyon fiyatları konusunda net bir bilgi alabilmek için bizi arayarak randevu oluşturabilirsiniz. Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenen kurallar gereği web sitemiz üzerinden bir fiyat paylaşımı yapmamız da mümkün olmuyor.

Bizleri arayarak da bilgi alabilirsiniz. Ancak lazer epilasyon fiyatları ile ilgili sizlere seans ücreti ve cihazlara ait seans fiyat politikası konusunda genel bilgiler verebiliriz. Sizlerin tedavinize uygun fiyat bilgisi için randevu alarak güzellik uzmanımıza muayene olmanız ve güzellik uzmanımızdan bilgi almanız en doğru yaklaşım olacaktır.

Lazer epilasyon hizmetleri için güzellik merkezimizi arayabilir ve iletişim kanallarımız üzerinden bize her zaman ulaşabilirsiniz.